December v MŠ

V novom roku kvapku smoly,
lyžičku hrdosti, hrnček radosti,
kotlík úspechu, jazierko peňazí,
more šťastia, oceán lásky
a celý vesmír zdravia želá kolektív MŠ Hatvaniho.

Mikuláš u nás
Dňa 5. 12. 2019 k nám do materskej školy zavítal štedrý Mikuláš, z ktorého mali radosť nielen naši najmenší škôlkári, ale aj pani učiteľky. Mikuláš prišiel samozrejme aj s čertom a anjelom, ktorí nemohli chýbať. Detičky ukázali Mikulášovi, aké sú šikovné a mali pre neho pripravené básničky a pesničky.

Ježibaba z perníkovej chalúpky
Dňa 6. 12. 2019 našu škôlku navštívila aj ježibaba z Perníkovej chalúpky. Pomocou fantázie a predstavivosti sa deti vydali na cestu za vyslobodením Janka a Marienky. Ježibaba mala pre deti pripravené úlohy, v ktorých deti overili svoje schopnosti v plazení, lezení a preliezaní prekážok. Deti boli veľmi šikovné a podarilo sa im Janka a Marienku vyslobodiť. Ježibaba bola však veľmi milá a priateľská a deťom dokonca dala za splnené úlohy malú sladkú odmenu.

Vianočný strom našej záhrady
Dňa 16. 12. 2019 sme spoločne s detičkami našej MŠ ozdobili dva stromčeky na našom školskom dvore naozaj netradične. Netradične preto, lebo deti vyrábali ozdoby z rôznych semiačok, orechov, masla, masti či ovsených vločiek. Ozdoby sme spolu s deťmi zavesili na stromy pre tých, ktorí našu pomoc v tuhej zime naozaj potrebujú. Pre vtáčiky, ktoré si v zime veľmi ťažko hľadajú potravu. Deti si tak uvedomovali, prečo je dôležité pomáhať zvieratkám v zimnom období.

Vianočná kapustnica
Dňa 18. 12. 2019 nás potešili naše pani kuchárky, ktoré navarili skvelú vianočnú kapustnicu. Sme radi, že ste si našli trošku času na ochutnávku kapustnice, samozrejme nesmel chýbať koláčik, čajík, vianočný (nealko) punč a iné dobroty. Veľmi pekne ďakujeme pani kuchárkam za prípravu a ďakujeme aj pani učiteľke Anetke, ktorá sa postarala o občerstvenie, čajík a punč, ďakujeme aj ostatným pani učiteľkám, ktoré pomáhali a ďakujeme našim sponzorom, ktorí prispeli na varenie vianočnej kapustnice.

December v MŠ