Marec 2021

V mesiaci marec nás čaká:
– „Marec mesiac knihy“ – výstava – Jarné upratovanie – Voda zázrak v prírode – Loptová hra – Vitamíny na jar

Marec mesiac knihy – výstava leporiel
Marec je mesiac knihy a preto aj do našej škôlky patria knižky rôzneho druhu a žánru. Počas tohto mesiaca deti poznávajú knihu od leporela až po zaujímavú encyklopédiu. Poznávajú ako sa kniha vyrába, kto je autor, ilustrátor, ako sa ku knižkám správame a kde všade ich nájdeme. Naše deti si preto vyrábali aj svoje vlastné knihy buď podľa svojej fantázie alebo podľa obľúbenej rozprávky, ba dokonca si urobili aj svoje výstavky knižiek (foto viď. fotogaléria)

Ponožková výzva Dňa 21.3. je svetový deň Downovho syndrómu. Aj deti z našej škôlky vedia, že byť iní nevadí a preto sa rozhodli aj so svojimi učiteľkami a rodičmi šíriť vedomie, informácie o Downovom syndróme a predchádzať tak predsudkom. Všetkým, ktorí sa zapojili ďakujeme (foto viď. galéria).

Loptová hra
Lepšie a teplejšie počasie zavolalo deti so svojimi pani učiteľkami na jarné športovanie. Každá pani učiteľka so svojou triedou si zahrala na školskom dvore loptové hry, ktoré boli zamerané na hádzanie, chytanie, kotúľanie, podávanie. Deti si tak precvičili hrubú motoriku. Deťom sa hry veľmi páčili a aktívne sa zapájali (foto viď. galéria).

Voda zázrak v prírode – Svetový deň vody
Svetový deň vody je oslavou úcty a pokory k vode, ktorej význam si celý svet každoročne pripomína 22. marca. Voda nie je iba najrozšírenejšou kvapalinou v prírode, ale aj najdôležitejšou kvapalinou v prírode. Stačí asi povedať, že vo vode sa zrodil život, že bez vody nemôžu existovať ani živočíchy ani rastliny, že život na Zemi je iba tam, kde je aj voda. S našimi deťmi sme si rôznymi aktivitami tento deň pripomenuli – ochutnávaním vody, filtráciou vody, špongiovaním, čistením znečistenej vody, polievaním rastlín… (foto viď. galéria).

Kvôli aktuálnej situácii sme nemohli ísť na návštevu do Ekorelaxu pozrieť zvieratká. Napriek tomu sme sa rozhodli im pomôcť. Triedy so svojimi pani učiteľkami aj rodičmi sa zapojili do zbierky krmiva pre rôzne zvieratká. Vyzbieralo sa rôzne ovocie, zelenina, pečivo a krmivo. Ďakujeme pekne všetkým, ktorí sa rozhodli pomôcť a prispeli (foto viď. galéria).

Marec 2021
Prejsť na začiatok