Máj 2021

V mesiaci máj nás čaká:
– Vysádzanie kvetov a starostlivosť o bylinnú špirálu a zeleninové kvetinové záhony – Bicyklovanie za zdravím – Ochutnávka mliečnych potravín

Bicyklovanie za zdravím
Bicyklovanie je jedným z prvých detských športov. Neraz láska k bicyklu vybudovaná v detstve pretrváva po celý život. Podľa štúdií, deti, ktoré chodia do školy na bicykli alebo pešo miesto vozenia sa v aute, sú cez deň aktívnejšie a menej unavené. 
I my v našej škôlke sme sa aj v mesiaci máj snažili u detí budovať kladný vzťah k bicyklovaniu. Popri tom deti poznávali pravidlá cestnej premávky, dopravné značky, povinnú výbavu cyklistu… /foto viď. fotogaléria)
Bicyklovanie je fantastický spôsob trávenia voľného času so svojimi deťmi. Takže nezabudnite cez víkend vytiahnuť bicykle a hor sa do prírody!

Ochutnávka mliečnych potravín
Mnohí z vás ste určite ani netušili, že 18. mája bol Medzinárodný deň mlieka. Tento deň sa oslavuje vždy tretí májový utorok, už od roku 1957, pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie.
Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej stravy. Našim životom nás sprevádza od narodenia. Veď práve materské mlieko je našou jedinou potravou, kým sme len malé bezbranné uzlíky. Obsahuje látky, ktoré nás dokážu chrániť pred chorobami a dáva nám dobrý štart pre náš ďalší zdravý vývin.
Ani my v škôlke sme nezabudli na tento významný deň. Naše pani kuchárky nám počas celého týždňa pripravovali dobroty z mlieka a mliečnych výrobkov /foto viď. fotogaléria/.

Máj 2021
Prejsť na začiatok