Jún 2021

V mesiaci jún nás čaká:
Týždeň detskej radosti – Živočíchy na našom dvore /aktivity pri náučnej tabuli/ – Malá športová olympiáda – Vyhodnotenie najkrajšieho záhonu – Rozlúčka s predškolákmi

Týždeň detskej radosti

Počas tohto týždňa nám pani učiteľky, vrátane Medzinárodného dňa detí, pripravili množstvo pestrých aktivít, ktoré nás čakali na školskom dvore každý deň od pondelka do piatka. Úlohy boli rozdelené na dopravné, enviromentálne, kreatívne, športové a umelecké. Deti mali okrem iného možnosť jazdiť na netradičných dopravných prostriedkoch, chodiť na chodúľoch, skákať za cukríkmi, skákať vo vreci, liezť tmavým tunelom, skákať na nafukovacom hrade, spievať do mikrofónu, maľovať na tvár…
Dúfame, že sa deťom aktivity páčili a odniesli si domov nezabudnuteľné zážitky! /foto viď. fotogaléria/

Živočíchy na našom dvore

Cieľom školskej akcie bolo poznávať spôsob života vybraných živočíchov žijúcich na našom dvore. Pred náučnou tabuľou a pred hotelom pre hmyz sme sa rozprávali o drobných živočíchoch, vyhľadávali sme drobné živočíchy a zisťovali kde sa ich nachádza najviac, pozorovali sme životné prejavy živočíchov. Deťom sa táto téma veľmi páčila nakoľko i samé počas celého školského vyhľadávajú živočíchy na našom dvore a pozorujú ich v prirodzenom prostredí /foto viď. fotogaléria/.

Malá športová olympiáda

Na záver školského roka sme si na školskom dvore urobili „malú športovú olympiádu.“ Prostredníctvom naplánovaných aktivít sme podporili u detí radosť z pohybu, rozvíjali sme ich základný pohybový fond a deti zároveň viedli k zdravému športovému zápoleniu. Pre deti boli aktivity príjemným spestrením dňa, zabavili sa a hlavne opäť v sebe objavili športového ducha… /foto viď. vo fotogalérii/.

Rozlúčka s predškolákmi

Ako býva každý rok zvykom, aj tento rok sme sa rozlúčili s našimi predškolákmi z oranžovej a červenej triedy. Pani učiteľky spolu s deťmi pripravili pre rodičov a zamestnancov škôlky program či už online formou alebo osobne prostredníctvom básní, piesní a tancov. Mamičky zabezpečili a pripravili pre deti krásnu výzdobu a občerstvenie na stoly.  V tento slávnostný deň nechýbali slzičky spojené s dojatím a veľká radosť našich predškolákov. Na záver slávnostného dňa nasledovala  oslava spojená s diskotékou /foto viď. fotogaléria/.
Ešte raz prajeme našim predškolákom úspešný štart do školy, veľa síl a energie, veľa dobrých známok a v neposlednom rade veľa nových kamarátov!!!
Milí naši predškoláci, nezabudnite na nás, naše dvere sú vám kedykoľvek otvorené…

Jún 2021
Prejsť na začiatok