Október 2021

V mesiaci október náš čaká:
Zber gaštanov pre zvieratká – Výstava šarkanov z prírodného materiálu – Príprava darčekov pre starých rodičov – Aktivity so Stromáčikom – Prechádzky čarovnou prírodou – Prezentácia „Jesenných dobrôt“ z našej kuchyne

Výstava šarkanov z prírodného materiálu
K typickým činnostiam na jeseň už od nepamäti patrí púšťanie šarkanov. I naša škôlka sa preto rozhodla vyhlásiť pre deti s rodičmi súťaž v dvoch kategóriach:
1. súťaž o najkrajšieho šarkana
2. súťaž o šarkana s najdlhším chvostom
Osobitná cena bola udelená za lietajúceho šarkana. Do súťaže sa zapojili deti zo všetkých tried, od najmenších po najväčších, na výrobu šarkanov sa použili rôzne materiály a techniky.
Za jednotlivých šarkanov rodičia hlasovali na školskom dvore, kde bolo dohromady vystavených 63 šarkanov.
Všetkým zúčastneným chceme ešte raz poďakovať a výhercom srdečne blahoželáme!!! Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu… /foto viď. fotogaléria/

Aktivity so Stromáčikom
V mesiaci október sme sa v Stromáčikovi venovali Land artu, čiže obrazu vytvoreného z prírodnín. Lístie, o ktoré na jeseň nie je núdza, slúži veľa krát ako ozdoba do rôznych ikeban, kytíc, vencov a v našom prípade i na prírodné umenie.
Na túto aktivitu vám stačí kus nadšenia, fantázie a prírodniny, ktoré nájdete všade vôkol seba. /foto viď. fotogaléria/

Prechádzky čarovnou prírodou
Mesiac október patrí medzi najkrajšie mesiace, čo sa týka farieb. I naši škôlkari využili krásne počasie a vybrali sa do mestskej záhrady, ktorá im ponúkla širokú škálu farieb pre oči, prírodnín na zber a popadaného lístia na šantenie. /foto viď. fotogaléria/

Október 2021
Prejsť na začiatok