December 2021

V mesiaci december nás čaká:
Vyhodnotenie zberu gaštanov – Darčeky pre našich seniorov – Posedenie s Mikulášom – Prekvapenie pre vtáčiky – Aktivity so Stromáčikom – Motivované pohybové činnosti pod názvom „Hop-skok“ – Prezentácia triednych zdravých maškŕt – Príprava vianočného pozdravu a Vianočná besiedka pre rodičov

HOP-SKOK

V mesiaci december sme sa zúčastnili športovej akcie na tému – Hop-skok.
Cieľom podujatia bolo aktívne zapájať deti do aktivít podporujúcich zdravý životný štýl, dodržiavať pravidlá v pohybových hrách a ovládať správne techniky skoku.
Deti sa zahrali hry ako „Skáčte ku mne, poďte ku mne“, „Málo, viac, najviac“, „Na žabky“, „Na klokany“.
V tomto zimnom počasí sme si nielen posilnili svoje zdravie, ale sa i dobre zabavili a odniesli si krásne zážitky. /foto viď. fotogaléria/

AKTIVITY SO STROMÁČIKOM

I v mesiaci december sme sa venovali aktivitám so „Stromáčikom“. Deti napríklad vyrábali vianočný stromček z prírodnín, hviezdy z odpadového materiálu a bavlny, zahrali sa na detektívov čuchu – ovoniavali škoricu, klinčeky, perník, bylinky, levanduľu a kávu, vyrobili s pani učiteľkami sezmografický prístroj na zaznamenávanie zemetrasenia a následne pozorovali záznamy otrasov, vyrábali eko ozdobu zo šišiek a pomarančov, vyrobili eko nákupnú tašku zo starých šiat, vymysleli reklamný bilboard na prírodnú vec – Najkrajší parfém – vôňa kvetov, pozorovali svetlo a hľadali tieň… /foto viď. fotogaléria/

PREKVAPENIE PRE VTÁČIKY

Vianoce sú sviatkami pokoja, lásky a obdarúvania iných. I naši škôlkari spolu s pani učiteľkami pripravili prekvapenie aj pre našich okrídlených kamarátov a spoločne vytvorili pre nich krmítka z rôznych materiálov, ktoré potešia nielen chuťové kanáliky, ale i iné zmysly… /foto viď. fotogaléria/

VYHODNOTENIE ZBERU GAŠTANOV

1. miesto          Lukáš Puškáš             /138,7 kg/    trieda č.4
2. miesto          Dominik Varga         /104,6 kg/     trieda č.4
3. miesto          Karolína Füköová      /74 kg/         trieda č.5

Ďakujeme všetkým zúčastneným, trom najusilovnejším blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

DARČEKY PRE SENIOROV

„Blížia sa Vianoce. Čas lásky, hojnosti, pokoja, pohody v kruhu najbližších. Čas, kedy by sme mohli viac než inokedy myslieť aj na iných ľudí a potešiť ich. Minuloročná úspešná akcia Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? sa do Rimavskej Soboty dostala aj tento rok a my môžeme opäť ukázať, koľko lásky je v našich srdciach.
Krabičky plné lásky sa zbierajú na celom Slovensku. Naplnené drobnosťami sa dostanú do domovov dôchodcov, kde si ich seniori otvoria na Štedrý deň. Často sú to jediné darčeky, ktoré si pod vianočným stromčekom nájdu.“ /https://www.rimava.sk/…/sobotania-ukazte-kolko-lasky…/
Aj naša škôlka sa zapojila do tejto krásnej akcie a dúfame, že i touto cestou potešíme našich seniorov a vyčaríme im úsmev na tvári…
Veľká vďaka všetkým, ktorí sa zapojili! /foto viď. fotogaléria/

POSEDENIE S MIKULÁŠOM

„Čistím, čistím čižmičky, veď už nie som maličký.
Do okna ich čisté dám, urobím to celkom sám.
Počuj, milý Mikuláš, iste do nich niečo dáš?
Celý rok som dobrý bol, dokonca som podrástol.
Pomáhal som mamičke, nebral hračky sestričke.
Pomáhal som tatovi, nerobil zle bratovi.
No a pani učiteľke radosti som robil veľké.
Už sa teším, už to viem, že dnes niečo dostanem.“


V piatok doobedňajších hodinách k nám do škôlky zavítala vzácna návšteva – Mikuláš. Pani učiteľky s deťmi sa celý týždeň pripravovali na túto udalosť, strihali a lepili ozdoby, zdobili stromčeky vo svojich triedach, stavali krby na spríjemnenie atmosféry a učili sa s deťmi básničky a pesničky…
Mikuláš nám v tento výnimočný deň priniesol okrem darčekov a milých slov i dobrú náladu. Po rozlúčke s Mikulášom nasledovala ešte v niektorých triedach párty, kde sa deti mohli dosýta vytancovať na vianočné pesničky.
Ďakujeme ti „Mikuláš“ ešte raz a opäť príď medzi nás!!! /foto viď. fotogaléria/

December 2021
Prejsť na začiatok