Február 2022

V mesiaci február nás čakajú:
Fašiangový karneval – Pokusy so snehom – Enviromentálne aktivity s Toly, Poly a Emilom – Aktivity so Stromáčikom – Motivované hry a činnosti – Šikovní šašovia

ENVIROMENTÁLNE AKTIVITY S TOLY, POLY A EMILOM

Od februára do júna sa spolu s deťmi prenesieme každý mesiac do iného príbehu. Prečítame si z knihy „Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila“ a zoznámime sa s aktuálnymi problémami ochrany životného prostredia.
Aktivity sú zamerané na živú a neživú prírodu, vzťahy a zmeny v prírode v priebehu roka 
a na domácu ekológiu. Spoločne bádame, objavujeme, pozorujeme, tvoríme, diskutujeme 
a spoznávame svet všetkými zmyslami.

V mesiaci február náš čakal príbeh „Aj malí môžu robiť veľké veci“. Deti sa dozvedeli o klimatických zmenách a zistili tiež, ako môžu samy prispieť k ich zmierneniu. /foto viď. fotogaléria/

FAŠIANGOVÝ KARNEVAL

Jeden, dva, tri, štyri, päť,
pravú ruku zdvihnem hneď.
Potom ľavú hore dám,
tak rukami zamávam.
Mávam nimi vpravo, vľavo,
dopredu a dozadu,
veď sa predsa veľmi teším
na tú veľkú parádu.
Už sa blíži jupí-júú,
náš karneval je už tu!


Asi medzi najväčšiu udalosť školského roka, na ktorú deti celý rok netrpezlivo čakajú, je karneval. Niektorí si masky priebežne zháňaňali už od októbra, iní zase zvolili cestu doma vyrobenej masky, alebo dobrá bola aj maska po súrodencovi a my ostatní sme čakali až príde čas karnevalov v obchodoch a narýchlo sa vybrali tam…
I v našej škôlke sa na túto udalosť deti s rodičmi patrične pripravili. Mali sme nádherné princezné, veselé zvieratká, nebojácnych spidermanov, batmanov a pirátov, ale nechýbali aj dobré čarodejnice a iné fašiangové postavičky.🤠👻😸
Karneval ako každý rok začínal v triedach zoznamovacou párty, potom nasledovalo tancovanie spojené s rôznymi súťažami a spoločné fotenie. Na fašiangovej párty nemohlo chýbať i bohaté občerstvenie, ktoré pre deti pripravili pani učiteľky za pomoci rodičov. 🍡🧁🥤 /foto viď. fotogaléria/

AKTIVITY SO STROMÁČIKOM

Mesiac február patril i aktivitám s našim Stromáčikom. Naši predškoláci si prešli od písmenok, cez zdravú výživu až po triedenie oblečenia… Prvou aktivitou bola prírodná abeceda – v areáli materskej školy sme hľadali prírodniny, ktoré za začínajú na začiatočné písmená abecedy. V triede sme mali enviropátračku o potravinách a zdraví, zostrojili sme graf zo stavebnice lega, podľa zodpovedaných otázok ku zdravému životnému štýlu.Ďalej sme potraviny spájali s miestom ich výskytu. Vymysleli sme zdravý recept – ovocný smoothie nápoj – zmixovali sme ovocie a spravili zdravý vitamínový nápoj, ktorý môže slúžiť ako náhrada raňajok, alebo desiaty. Recept sme si zaznamenali.Nemenej dôležitou aktivitou bolo triedenie oblečenia podľa ročných období. Na záver našich aktivít so Stromáčikom sme si vymysleli básničku, ktorá nesie posolstvo – „Ak budeme zdravo žiť, tak nám to naše telo v živote vráti.“Tento mesiac sme sa so Stromáčikom nielen zabavili, veľa naučili, ale si i pochutili!!! /foto viď. fotogaléria/

Február 2022
Prejsť na začiatok