Marec 2022

V mesiaci marec nás čakajú:
Korčuliarsky výcvik – Plavecký výcvik – Jarné upratovanie, výsadba kvetov, zeleniny do záhonov – Aktivity s Toly, Poly a Emilom /Svetový deň vody/ – Aktivity so Stromáčikom – Loptové hry – Prezentácia zdravých jedál z našej kuchyne

AKTIVITY SO STROMÁČIKOM
V mesiaci marec sme sa opäť zabavili so Stromáčikom. Deti skladali preliezky z ovocia, maľovali obrázky z vody a soli – po vyparení vody vznikli nádherné biele línie na papieri, riešili úlohy v pracovných listoch o vynálezoch, vyrobili model bane z odpadového materiálu, pozorovali, ktoré predmety magnet priťahuje a ktoré nie… Aktivity s našim Stromáčikom deti nielen pobavili, ale sa i opäť niečo nové dozvedeli! 🧐🕵️‍♀️👨‍💻

/foto. viď. fotogaléria/

KORČULIARSKY VÝCVIK
Prvý marcový týždeň boli naši predškoláci opäť na zimnom štadióne. Od pondelka do piatka sa im opäť venovali skúsení inštruktori, učili ich ako pevne stáť na ľade, ako padať, ako brzdiť, ale hlavne ako sa nebáť a užívať si to. Pre predškolákov si pripravili opäť rôzne zábavné aktivity, ktorými spestrili tento týždeň. V piatok na záver dvojtýždňového výcviku deti získali diplomy. My dúfame, že budú deti v upevňovaní získaných zručností pokračovať a nezanevrú na korčuľovanie… /foto viď. fotogaléria/

💧💧 22. MAREC SVETOVÝ DEŇ VODY💧💧
🌍💦 Voda nás sprevádza počas celého života. Svetový deň vody je jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia i pre rozvoj ľudskej spoločnosti💦🌍
I v našej škôlke sme si pripomenuli tento významný deň aktivitami so Stromáčikom i aktivitami s Toly, Poly a Emilom. Pani učiteľky si v tento deň pre deti pripravili niekoľko hravých činností, ktorými sa deťom snažili zdôrazniť dôležitosť tejto vzácnej kvapaliny…
/foto viď. fotogaléria/

PLAVECKÝ VÝCVIK
Po korčuliarskom výcviku sa naši predškoláci vrhli do ďalšej športovej aktivity, ktorou bol plavecký výcvik.🏊‍♀️Dva týždne, deň čo deň, sa učili nebáť vody, ponoriť sa, byť disciplinovaní a vytrvalí. Deti si z výcviku odniesli nielen skvelé zážitky, ale i „mokrý diplom“.
Dúfame, že naši predškoláci budú naďalej pokračovať v upevňovaní získaných zručností a stanú sa z nich dobrí plavci!👍
/foto viď. fotogaléria/

LOPTOVÉ HRY
Posledný marcový týždeň mala každá trieda „svoj športový deň“ a to „Loptové hry“.⛹️‍♀️🤾‍♀️🤹‍♀️ Do hier sa deti zapájali s radosťou a očakávaním, aké úlohy budú plniť. Hra rozvíjala humánne city, cez poznávanie elementárnych pravidiel správania sa, kladný vzťah a docenenie partnera v hre. V hrách si deti overili vlastné sily a zručnosť pri manipulácii s loptou. Vzbudenie záujmu, pochvala, povzbudzovanie kamarátmi ich viedlo k lepším výkonom.🥇💪🦸‍♂️ /foto viď. fotogaléria/

PREZENTÁCIA ZDRAVÝCH JEDÁL Z NAŠEJ KUCHYNE
Nakoľko nám aktuálna situácia nedovolila zorganizovať ochutnávku zdravých pokrmov z našej kuchyne osobne, chceli by sme Vám aspoň touto cestou predstaviť  jedlá, ktoré pre deti pripravujú naše šikovné pani kuchárky a pán kuchár.

Veríme, že sa necháte inšpirovať a niektoré z týchto zdravých jedál si i doma pripravíte…

Marec 2022
Prejsť na začiatok