Máj 2022

V mesiaci máj nás čaká: Deň otvorených dverí – Vystúpenie na Dňoch mesta – Triedne vystúpenia ku Dňu matiek – Napínavé dobrodružstvá s Toly, Poly a Emilom – Aktivity so Stromáčikom – Vysádzanie kvetov, starostlivosť o bylinnú špirálu a zeleninové kvetinové záhony – Bicyklovanie za zdravím – Ochutnávka mliečnych výrobkov /Deň mlieka/

DEŇ VYUČOVANIA VONKU 👧🏼🧒🏻🌳🌲☀️
Medzinárodný deň vyučovania vonku – Outdoor Classroom DAY sa konal po celom svete 19. mája. Prostredníctvom environmentálnej organizácie Strom života sa do neho zapojila aj naša škôlka. Od rána detičky absolvovali aktivity v areáli materskej školy. Cvičili, osvojovali si poznatky z bezpečnosti na cestách, šantili na preliezkach. Keď sa raz detí, už ako dospelých, spýtajú na zážitky z detstva, budú to práve tie, ktoré sa odohrali vo vonkajšom prostredí.Naša materská škola svojou aktivitou a snahou opäť raz vyhrala súťaž organizácie Strom života.Srdečne blahoželáme naším šikovným deťom a ich pani učiteľkám, ktoré robia dobré meno našej škôlke. Prajeme im veľa úspechov i v ďalších aktivitách! 🤩👏🏆 /foto viď. fotogaléria/

OCHUTNÁVKA MLIEČNYCH VÝROBKOV
Na Medzinárodný deň mlieka pre nás kolektív jedálne pripravil ochutnávku mliečnych výrobkov. Mali sme banánové, orieškové, jahodové mlieko a syry, dostali sme ovocné jogurty a poobede nás čakal ešte sladučký termix😋. Ďakujeme!
/foto viď. fotogaléria/

AKTIVITY S TOLY, POLY A EMILOM
V máji deti pokračovali s enviromentálnymi aktivitami. Toly, Poly a Emil zažili dobrodružstvo ohrozenej ryby „VYZY“,😞 ktorá priplávala z Čierneho mora do rieky Dunaj. V aktivitách si deti vyskúšali napr. plávanie proti prúdu rieky, lovili potravu 🐟ako keby boli ryba Vyza, čistili rieku pre rybky, hrali sa na pytliakov😢 ktorí ju chceli uloviť, ale Toly, Poly a Emil rybky zachránili – „šťastný koniec.“👩‍❤️‍👨
/foto viď. fotogaléria/

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ
Dnes naša škôlka po dlhšom čase otvorila svoje brány a privítala budúcich škôlkarov i vo svojich vnútorných priestoroch. Kolektív mš sa na tento deň preto dôkladne pripravil. Pani učiteľky vonku vítali rodičov s deťmi s košíkom plných dôbrôt, usmerňovali ich a previedli ich predovšetkými malými triedami, o ktoré bol najväčší záujem. Tu si pani učiteľky pripravili so „svojimi“ deťmi rôzne aktivity, do ktorých sa deti mohli zapojiť. V oranžovej triede si pripravili pre detičky program naše šikovné asistenty Jarka a Vivi, ktoré si s deťmi zatancovali a rozveselili niektoré ustráchané tváričky. Vonku na dvore pripravila ochutnávku pomazánok a ďalšie dobroty naša šikovná „kuchyňa“. Popritom na našom dopravnom ihrisku na detičky čakal skákací hrad, motorky a odrážadlá, lopty a koše na hádzanie, ktoré si deti na záver DOD mohli vyskúšať.

My dúfame, že sa maminkám, ockom a ich ratolestiam u nás páčilo a čoskoro sa opäť uvidíme….🥰👀🖐 /foto viď. fotogaléria/

DNI MESTA RIMAVSKÁ SOBOTA
Na Dňoch mesta sa predviedli i naši šikovní predškoláci, ktorí zatancovali ľudový i „šašovský“ tanec. Ďakujeme pani učiteľkám, ktoré s deťmi usilovne nacvičovali deň čo deň a našim predškolákom prajeme ešte veľa takýchto krásnych zážitkov a nových skúseností 🤩💁‍🎼. /foto viď. fotogaléria/

Máj 2022
Prejsť na začiatok