JÚN 2022

V mesiaci jún nás čaká: Deň detí – Aktivity so Stromáčikom – Aktivity s Toly, Poly a Emilom – Beseda so včelárom – Aktivity pri náučnej tabuli – Návšteva sokoliarstva Kanát – Malá športová olympiáda – Rozlúčka predškolákov so škôlkou

🏆MALÁ ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA🏆
Záver školského roka sme ukončili športovými aktivitami na zadnom dvore. Deti si vyskúšali slalom pomedzi pníky, zahrali sme sa na siamské dvojčatá a v tretej disciplíne si deti vyskúšali rýchlosť a obratnosť ako nosiči vody.

Ďakujeme všetkým našim športovcom za účasť a tešíme sa na vás opäť o rok!🤩🖐🤸 /foto viď. fotogaléria/

🕵️‍♂️AKTIVITY S TOLY, POLY A EMILOM🕵️
V mesiaci jún si deti ešte vypočuli jeden z príbehov ,,Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila – ,,Lúčny orchester“.🍀🌸🦋

Prostredníctvom čítania príbehu boli deti motivované k navodeniu témy lúka. Aktivitou ,,Pastva na lúke“ sa dozvedeli, prečo sú pasúce sa zvieratká – ovečky, kozičky pre lúky dôležité. Pre lúky je dôležité aj kosenie, zahrali sa aj na koscov. Deti vytvárali lúku plnú kvetov, vyfarbovaním kvietkov poznávali názvy niektorých rastúcich lúčnych kvetov, ako napr.: ďatelina lúčna, púpava lekárska, mak vlčí, zvonček broskyňovolistý. Rozmanitá lúka je domovom pre opeľovače – deti poznávali 4 druhy hmyzu žijúceho na lúke – babôčka admirálska, včela medonosná, čmeľ lúčny, zlatoň obyčajný – pohybom napodobňovali lietajúci hmyz, rytmizáciou z prírodnín načúvali ,,lúčnym zvukom“. Aktivitou ,,Pestrá lúka či jednotvárne pole“ sa dozvedeli, aký je rozdiel medzi poľom s jedným druhom rastlinky a druhovo rozmanitou lúkou. V závere si zasadili semienka kvetov, aby prispeli k zvýšeniu rozmanitosti rastlín a hmyzu vôkol seba.🌱🌺🌞 /foto viď. fotogaléria/

ROZLÚČKA S PREDŠKOLÁKMI

Lúčime sa milá škôlka, do školy už ideme.
Zatvoria sa tieto vrátka, školáci už budeme.
Ďakujeme kamaráti, že sme vás tu spoznali
a aj pani učiteľkám, že sa o nás starali.
Milá mamka, milý ocko, chystaj tašku – peračník,
nebude už zo mňa škôlkár, ale veľký prváčik.


I v našej škôlke sa naši predškoláci z modrej a oranžovej triedy lúčili so škôlkou.Na školskom dvore pod altánkom sa deti rozlúčili pesničkami, básňami a tancami, čakalo ich čítanie častušiek, prísaha predškoláka a na záver nemohlo chýbať i malé občerstvenie.
Milí predškoláci, kolektív našej materskej školy Vám praje úspešný začiatok školského roka, veľa nových kamarátov, veľa zážitkov a v neposlednom rade veľa „včeličiek“ v šlabikári. /foto viď. fotogaléria/

🕵️‍♀️AKTIVITY S TOLY, POLY A EMILOM🕵️‍♀️
V mesiaci jún sme sa opäť zahrali s Toly, Poly a Emilom, tento krát na tému Bzučiaci snem. 🐝🐝🐝Cieľom tejto témy bolo poukázať na význam včiel v našom živote a ich ochranu.

Deti počúvali príbeh o včelách, predstavili sme si včely samotárky, zahrali sa na včelí karneval, pripravili sme si sladký včelí chlebík, zahrali sa na liahnutie larvičiek murárky Zdenky, postavili sme si včelie izbičky, zahrali sa na trúdov, ktorí hľadajú nocľah, vyrobili sme si pestré kvety, hľadali potravu, vyrobili sme s deťmi hmyzí hotel. 🐝🛖🌳 /foto viď. fotogaléria/

ŽIVOČÍCHY NA NAŠOM DVORE
Minulý týždeň deti na pobyte vonku mali možnosť praktickými činnosťami, pozorovaním, vyhľadávaním skúmať🐝🪱🦋🐌🐞🐜 hmyz žijúci na našom dvore. Pri náučnej tabuli na dvore poznávali hmyz aj pomocou tieňa.
/foto viď. fotogaléria/

STRETNUTIE SO VČELÁROM
V mesiaci jún k nám do škôlky zavítal p. včelár, ktorý sa cez zážitkové učenie pokúsil priblížiť deťom život včiel v úli. Deti mali možnosť pozrieť si včely zblízka, vyskúšali si špeciálny ďalekohľad, prostredníctvom ktorého sa pozerali na svet očami včely. P. včelár nám ukázal ako včely pracujú so svojím sosákom, aké produkty získavame od včiel a na záver si deti mohli obliecť špeciálny oblek pre prácu so včelami.Ďakujeme veľmi pekne, že si pán včelár našiel na nás čas, podelil sa o svoje skúsenosti a preniesol nás do sveta tohto úžasného a jedinečného hmyzu! 🐝🐝🐝
/foto viď. fotogaléria/

VÝLET NA SOKOLIARSTVO – KANÁT🦅
Pondelok – 20. jún – bol pre naše deti dňom výnimočným, pretože predškoláci z našej MŠ prežili krásne slnečné dopoludnie v sokoliarskom areáli v Mojíne. V krásnom prostredí poznávali hmyz, dravé vtáky🦉, obyvateľov lesa🐗, učili sa vážiť si a ochraňovať prírodu🌳🌾🍀, mali možnosť nielen vidieť sokoliarske predstavenie ale i priamy kontakt s vtákmi. Deti si priniesli nezabudnuteľné zážitky z príjemného dopoludnia stráveného v prírode.🤩
/foto viď. fotogaléria/

DEŇ DETÍ
Dnes, 1. júna, v našej škôlke bol veľký deň „D“. Pani učiteľka Viki aj s kolektívom MŠ pripravili pre deti množstvo aktivít na pirátsku tému. Deti hľadali stratený poklad, zdolávali prekážky pri vode, „ukotvovali“ svoje lode, hádzali na cieľ, skákali na obrovskom hrade, posilnili sa cukrovou vatou a po zdolaní všetkých úloh ich čakala na záver odmena vo forme diplomu, medaile a lízatkovej torty. Poobede na deti čakalo ešte jedno prekvapenie a to maľovanie na tvár našimi šikovnými pani učiteľkami. Ďakujeme všetkým, ktorí i malou troškou prispeli k tomu, aby sme tento deň oslávili ako sa patrí!!!🥰🥳👏 /foto viď. fotogaléria/

JÚN 2022
Prejsť na začiatok