APRÍL 2023

V mesiaci apríl nás čaká:
-„OPRÁŠENIE“ VEĽKONOČNÝCH ZVYKOV A TRADÍCIÍ- ZBER PAPIERA – ZÁPISY V ŠKOLÁCH – JARNÁ TURISTICKÁ PRECHÁDZKA – BESEDA SO ZDRAVOTNOU SESTROU – POHYBOVÉ AKTIVITY V TELOCVIČNI – AKTIVITY SO STROMÁČIKOM – AKTIVITY S TOLY, POLY A EMILOM – AKTIVITY S ODBORNÍKMI NA DEŇ ZEME /21.4./ – VÝSTAVA RÝB V MÚZEU

👣JARNÁ TURISTICKÁ PRECHÁDZKA👣
V piatok, 14. apríla, sa naši predškoláci a stredniaci s pani učiteľkami a p. Ondrejom Bakšom z CVČ Relax vybrali na jarnú turistickú prechádzku Drienčanskym krasom. 🚶‍♀️🚶🌳🌿🪨Ráno o 8.00 hod. nás už pred škôlkou čakal autobus 🚌a mikrobus 🚍, ktorý nás odviezol do neďalekej dedinky Drienčany. Tu nám p. Bakša porozprával o Pavlovi Dobšinskom, ktorý tu pôsobil ako kňaz 🤔, popritom sme sa posilnili sladučkými rožkami 🥐😋👍a čajíkom 🫖 a vybrali sme sa na túru. 👫🥾💪Cestou sme obdivovali prebúdzajúcu sa prírodu 🌳🌱🌿 , prvé lúčne kvietky 🌺🌺🌺, žabku 🐸 a iných lesných obyvateľov. 🐜🕷🦎Počasie nám vyšlo v ústrety, síce slniečko nesvietilo, ale bolo príjemne 🌥, cestou nám spievali vtáčiky🐦🎶 a zurčal potôčik 📣🌊. Poniektorí sme sa i trocha zapotili 🤪😟😓, kým sme sa dostali lesným chodníkom až ku očakávanej jaskyni, kde sme mohli pozorovať spiace netopiere. 🧐🦇😲Na konci túry nás čakala obrovská lúka, kde sa mohli deti vyšantiť i vykričať. 😎🏃‍♀️🏃🗣 /foto viď. fotogaléria/
Ďakujeme za krásne zážitky p. Bakša a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu! 🥰🫶🤝

🌎DEŇ ZEME
Deň Zeme sa každoročne oslavuje 22. apríla. V našej škôlke sme narodeniny našej Zeme oslávili aktivitami zameranými na pomoc našej krásnej a jedinečnej Zemi.🤩👍🌏 S malými i veľkými škôlkarmi sme sa vybrali do blízkeho i vzdialenejšieho okolia mš vyzbrojení vreciami na odpad a vrhli sme sa do zberu odpadkov.🗑🤛👫Vyzbierané odpadky sme po príchode do mš roztriedili a uložili ich do správnych kontajnerov.🤔🟫🟦🟨🟩

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zberu, ukázali svoje veľké srdiečko a aspoň malou štipkou urobili tento svet krajším…❤️👏🙏 /foto viď. fotogaléria/

🚂VLÁČIK SEPARÁČIK🚂
V piatok, 21.apríla, k nám do škôlky opäť zavítala vzácna návšteva, p. Ing. Želmíra Ružičková zo Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky. 🤩🌳👌Spoločne sa nám podarilo roztriediť odpad – plastové fľaše, staré noviny, obaly od keksíkov, sklenené poháre a konzervy, ktorý pochádzal zo znečistenej rieky. 😢☝️💧Naši škôlkari ukázali, že s triedením odpadu majú skúsenosti a zvládli to na jednotku!👍🥇🤗
Na záver sme mohli vidieť i zistiť na vlastnej koži, ako vyzerá recyklovaný papier ešte ako hmota.🧐🤚🙇 /foto viď. fotogaléria/

APRÍL 2023
Prejsť na začiatok