MÁJ 2023

V mesiaci máj nás čaká:
VYSTÚPENIE NA DŇOCH MESTA /ORANŽOVÁ TRIEDA/ – DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ – DEŇ MATIEK – POHYBOVĚ AKTIVITY V TELOCVIČNI – AKTIVITY SO STROMÁČIKOM – AKTIVITY S TOLY, POLY A EMILOM – BICYKLOVANIE ZA ZDRAVÍM – DEŇ MLIEKA /OCHUTNÁVKA/

🏫DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V NAŠEJ MŠ🏫

Vitaj v škôlke, malý drobček,
spoznaj náš čarovný domček.
Tu sa deti cez deň hrajú,
učia, cvičia, počítajú.
Keď sa zjavia slzičky,
spievame si pesničky.
A keď stále clivo je ti,
pomôžu ti všetky deti.
Nakreslia ti obrázky,
pohladkajú na vlásky.

11. mája naša materská škola otvorila svoje brány 🏫🥰👣 a privítala budúcich škôlkarov. 🫶 Rodičia si mohli pozrieť vonkajšie i vnútorné priestory našej mš, vidieť prácu našich pani učiteliek 👩‍🏫, získať bližšie informácie o našej škôlke🤔 a upokojiť svoje obavy z nástupu svojich ratolestí do škôlky.
Malí návštevníci zase mohli spoznať nových kamarátov a zahrať sa s nimi. 👫🛻🧩🥁
Ďakujeme všetkým, ktorí využili možnosť a prišli k nám do našej mš.
Vidíme sa v septembri…🤩👋👨‍👩‍👧‍👦 /foto viď. fotogaléria/

🥛OCHUTNÁVKA MLIEČNYCH DOBRÔT🥛

Mliečko, mliečko, to je veda,
bez neho sa vyrásť nedá.
Bez neho vraj budem malý,
nebudem mať žiadne svaly.
Nebudem mať zuby zdravé,
ani pevné kosti práve.
Slabé zdravie, žiadne sily,
to veru nie, moji milí.
Teraz to už dobre viem,
hneď si mlieko nalejem.
Ponúknem ho všetkým vám,
veľa zdravia zaželám.

Mlieko, ktoré je každodennou súčasťou nášho života, sme si pripomenuli na Medzinárodný deň mlieka – 16. mája i v našej škôlke. 🥛🤔🏫
Naše skvelé pani kuchárky pripravili pre rodičov a detičky ochutnávku rôznych dobrôt z mlieka, od krupicovej, či ryžovej kaše, po liptovskú či špenátovú nátierku a nemohla chýbať i ukážka ochuteného mlieka. 👩‍🍳🧀🍮
Dúfame, že vám naše dobroty chutili a trochu sme vás i inšpirovali…😋🫶🥧
Tešíme sa opäť na ďalšie stretnutie.!😍👋👨‍👩‍👧‍👦 /foto viď. fotogaléria/

🕵️‍♀️AKTIVITY SO STROMÁČIKOM🕵️
V májovej výzve so Stromáčikom plnili opäť naši predškoláci 👫aktivity v exteriéri i v interiéri mš. Najkôr sa pokúsili prečistiť znečistenú vodu🫢🦠💧, zahrali sa na malých bádateľov🧐, pretože na školskom dvore sa vždy nájde nejaký kamienok 🪨, ktorý je zaujímavý a stojí za to ho preskúmať!🕵️‍♀️ Ďalej zisťovali, aké je prepojenie medzi vzduchom🌬, predmetmi📕 a hybnou silou💪. Lietadlá,✈️ktoré si vlastnoručne poskladali🫡, vyskúšali v leteckých pretekoch🏆. Odhalili veci🤔, ktoré majú rastlinný pôvod🌿, nakreslilí „kvet fantázie“🌺, ☝️pokusom zistili ako rýchlo rastie rastlinka na slnku☀️a bez neho.🌙 Na záver sa zahrali na usilovné opičky🙈🙉🙊 a spiaceho medveďa.🐾😴 /foto viď. fotogaléria/

MÁJ 2023
Prejsť na začiatok