Február 2023

V mesiaci február nás čakajú:
Fašiangový karneval v MŠ – Sánkovačka – Karneval na ZŠ Creative – Deň otvorených dverí na ZŠ Dobšinského – Enviromentálne aktivity s Toly, Poly a Emilom – Aktivity so Stromáčikom

🎭KARNEVAL🎭
Rozhodnúť sa neviem stále,
čím chcem byť na karnevale.
Žabkou, líškou, Číňanom?
Indiánom pod stanom?
Muchotrávkou, medveďom,
zajkom, dedom Vševedom?
Nuž, alebo, že by kráľom?
Neviem, čo s tým karnevalom!
Už to mám a ani známym
svoju masku neprezradím….

Mesiac február v našej škôlke už tradične patrí karnevalom. /foto viď. fotogaléria/
Pani učiteľky s deťmi si v tento výnimočný týždeň rozprávajú o fašiangových tradíciách a zvykoch, navrhujú, strihajú, maľujú karnevalové masky a výzdobu do triedy, vymýšľajú rôzne zábavné aktivity.🤹‍♀️🎯🧙‍♀️
Na karnevale v našej škôlke i tento rok nesmeli chýbať pesničky od Uja Ľuba, Fíhy tralala a Spievankova. Po predstavení masiek a fašiangovej tancovačke nasledovala v každej triede fašiangová „hodovačka“.🍴😋 Na stoloch si každé dieťa mohlo nájsť tú svoju obľúbenú maškrtu, od slaného po sladké, od džúsov, detského šampanského až po sladučký ovocný čajík. 🧁🍿🥤
Touto cestou ďakujeme všetkým rodičom a pani kuchárkam, ktoré sa postarali o občerstvenie pre naše detičky.
Dovidenia o rok zas….🤩😘🖐

🎭KARNEVAL – ZŠ Creative🎭
V rámci spolupráce 🤝so ZŠ Creative sme prijali pozvanie a zúčastnili sa karnevalu v priestoroch základnej školy.

🤡👺 /foto viď. fotogaléria/
Pre deti boli pripravené rôzne zábavné aktivity pod vedením zabávača zo SRANDY-BANDY.🤹‍♂️🎤🎼
Deti tu mohli okrem iného stretnúť bývalých kamarátov z našej škôlky, zatancovať a zasúťažiť si s nimi.🥳💃🕺
Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť tohto krásneho podujatia a odniesť si ďalšie nezabudnuteľné zážitky.🤩👌💞
Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie!🥰

🛷SÁNKOVAČKA🛷
Tretí februárový týždeň bol v našej škôlke bohatý na aktivity.👫
S deťmi z červenej a oranžovej triedy sme sa vybrali sánkovať do lyžiarskeho strediska Kokava-línia.❄️🗻 ❄️
Ráno o ôsmej hodine nás čakal pred škôlkou autobus. Deti sa na autobus veľmi tešili, nakoľko niektoré sedeli v autobuse po prvý krát.🚌
V lyžiarskom stredisku nás čakalo krásne slnečné počasie.☀️ Pred sánkovaním sme sa trocha občerstvili. Naše šikovné pani kuchárky nám pripravili obložené chlebíky, zeleninu, ovocie a sladký čajík.🥪🥕🍎🍶
P. Bakša z CVČ Relax si pre nás pripravil zaujímavé aktivity na snehu🤾🛷🤾‍♂️, pri ktorých sme sa vystriedali, potom nasledovala vytúžená sánkovačka🤩🛷. Poniektorí si po prvý raz mohli na snehu vyskúšať svoje nové boby a lopaty, robili anjelov, užívali si bohatú snehovú nádielku.❄️❄️❄️ /foto viď. fotogaléria/
Do škôlky sme sa vrátili síce unavení, ale zdraví, šťastní a s nezabudnuteľnými zážitkami.🥱🤩👌
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tejto krásnej športovej akcie!!!🥰👍

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ – ZŠ Dobšinského🏫
Dnes sme sa opäť vybrali za brány našej škôlky. Naši predškoláci sa na jednu hodinu mohli stať školákmi.👨‍🎓👩‍🎓
Na ZŠ P. Dobšinského nás srdečne privítali a usadili do tried. Pani učiteľky si pripravili pre deti zaujímavé aktivity.👩‍🏫✏️📖 /foto viď. fotogaléria/
Vyučovacia hodina ubehla veľmi rýchlo a deti si po zazvonení zvončeka opäť odniesli nové zážitky i pekné darčeky.🤩🎁
Ďakujeme za krásne dopoludnie!🥰🙌💁‍♂️

AKTIVITY SO STROMÁČIKOM
Mesiac február patril i aktivitám so Stromáčikom. Vyhľadávali sme na školskom dvore prírodniny🍂🌱🪨 a predmety z rôznych materiálov, určovali začiatočné písmená slov🅰️🅱️, rozprávali sme sa o zdravých🍏🫐🥕 a zdraviu škodlivých potravinách🍔🍟🍖, vymýšľali zdravý recept🥘, cvičili sme💪👫🏃‍♂️ a hrali sa pohybové hry, kreslili ľudské telo✍️, lepili vnútorné orgány a popisovali ich funkciu, vyjadrovali svoje aktuálne emócie mimikou a kresbou.😀😞😠😭🤢 /foto viď. fotogaléria/.

AKTIVITY S TOLY, POLY A EMILOM
Od februára do júna sa spolu s deťmi prenesieme každý mesiac do iného príbehu.📖 Prečítame si z knihy „Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila“ a zoznámime sa s aktuálnymi problémami ochrany životného prostredia.🚗🏍🏭🚰🗑Aktivity sú zamerané na živú a neživú prírodu, vzťahy a zmeny v prírode v priebehu roka a na domácu ekológiu. ☀️💧🌳🌱🐝Spoločne bádame, objavujeme, pozorujeme, tvoríme, diskutujeme a spoznávame svet všetkými zmyslami.👀👃👂🤚👅V mesiaci február náš čakal príbeh „Aj malí môžu robiť veľké veci“. Deti sa dozvedeli o klimatických zmenách a zistili tiež, ako môžu samy prispieť k ich zmierneniu…🤷‍♂️👩‍🏫🧐 /foto viď. fotogaléria/


Február 2023
Prejsť na začiatok