MÁJ 2024

Deň otvorených dverí a zápis do MŠ 2024

Deň otvorených dverí 2024

09. mája naša materská škola otvorila svoje brány 🏫🥰👣 a privítala budúcich škôlkarov. 🫶 Rodičia si mohli pozrieť vonkajšie i vnútorné priestory našej mš, vidieť prácu našich pani učiteliek 👩‍🏫, získať užitočné informácie od školskej psychologičky a sociálnej pracovníčky pre ľahšiu adaptáciu dieťaťa a bližšie informácie o našej škôlke🤔 a upokojiť svoje obavy z nástupu svojich ratolestí do škôlky.

Malí návštevníci zase mohli spoznať nových kamarátov a zahrať sa s nimi. 👫🛻🧩🥁

Ďakujeme všetkým, ktorí využili možnosť a prišli k nám do našej mš.

Tešíme sa na vaše prihlášky čo najskôr a vidíme sa v septembri…🤩👋👨‍👩‍👧‍👦 /viď. fotogaléria/

Bicyklovanie za zdravím

Bicyklovanie za zdravím 🚴‍♀️🚴

Dňa 10.05. sa v našej materskej škole konala akcia s názvom ,,Bicyklovanie za zdravím“ 🛴🚲. Cieľom akcie bolo správnou motiváciou a aktivitami viesť deti k bezpečnosti na cestách, utvárať a podporovať pozitívny vzťah k svojmu zdraviu a pohybu, propagovať pohyb ako zdravý životný štýl. 💪☺️

Pri pripravených stanovištiach si deti opakovali poznatky o tom, ako pozorne prechádzať cez prechod pre chodcov, pozorne sledovať obidve strany pri prechode. Na dopravnom ihrisku jazdili na dopravných prostriedkoch v určenom smere a svoje vodičské schopnosti otestovali aj na slalome. Deti si s pani učiteľkami počas ranných činností vyrobili vodičské preukazy a počas jazdy si deti mohli svoje vozidlá ,,dotankovať,, na pripravenej čerpacej stanici. 😁 /viď. fotogaléria/

Ďakujeme

Ďakujeme. ❤️Naša materská škola dostala do daru defibríaror a zamestnanci sa zúčastnili školenia pre prácu s ním. /https://www.facebook.com/Laci.Lichtmannegger/videos/852682846683856/

Pozvánka – DEŇ RODINY

Póla radí deťom – preventívna policajná aktivita

14. mája k nám do MŠ zavítala pani policajtka, ktorá s deťmi v rámci policajného preventívneho projektu ,,Póla radí deťom“ priblížila deťom bezpečnosť v dopravných situáciách. Projekt je určený pre deti predškolského veku (5 až 6 ročné deti) a deti prvého ročníka základných škôl. Jeho úlohou je naučiť deti bezpečne sa správať v rizikových situáciách, pripravovať ich k zodpovednosti za svoje zdravie a svoje veci. Prostredníctvom tohto projektu sú deti primeraným spôsobom informované o rizikách, s ktorými sa môžu v bežnom živote stretnúť. V tomto stretnutí sa deti s pani policajtkou rozprávali o dopravných predpisoch a práci polície. Aktivity boli podané hravou formou praktickými, rolovými hrami a prostredníctvom pracovného listu. / viď. fotogaléria/

Škola v prírode – Teplý Vrch

V dňoch 13. – 17. 05. 2024 deti z našej materskej školy absolvovali školu v prírode na Teplom Vrchu. 🏡🙋‍♀️🙋

Cieľom pobytu v prírode bolo poznávanie rozmanitej živej a neživej prírody, poznávanie rastlín a zvierat, a užiť si príjemný spoločný čas s kamarátmi. 🌱🫶

Škola v prírode v materskej škole je úžasným spôsobom, ako deťom priblížiť prírodu a podporiť ich záujem o životné prostredie. Deti mali príležitosť objavovať prírodu priamo, čo posilnilo ich zmysel pre pozorovanie, objavovanie a učenie sa. Aktivity vonku podporovali ich pohyb a fyzickú aktivitu, čo je dôležité pre celkové ich zdravie. 💪🏃‍♀️🏃‍♂️👌

Čas strávený v prírode mal pozitívny vplyv na duševné zdravie detí, pomáhal im relaxovať a zmierniť stres 😇☺️. Deti sa učili o rastlinách 🌿🌳🌲🌼, zvieratách 🐰🐻🐺🐗🐞, ekosystémoch a mnohých ďalších témach prostredníctvom priamych skúseností.

Ešte raz veľké ďakujeme za odborné zvládnutie školy v prírode šikovným pani učiteľkám. ❤️💚 /viď. fotogaléria/

Deň rodiny na MŠ I. Hatvaniho 💟

Kolektív Materskej školy I. Hatvaniho sa v tomto roku rozhodol spojiť do jedného celku Deň matiek, Deň otcov a Deň detí a pripravil veľkolepý program z príležitosti „Dňa rodiny“ 👨👩👧👦. Do materskej školy zavítali nielen rodičia našich detí ale aj starí rodičia, súrodenci, ďalší členovia rodiny, naše „bývalé deti“, tak ako sa patrí na takej pravej rodinnej oslave. Všetkých prítomných privítala riaditeľka Aneta Ruszóová, ktorá zdôraznila potrebu spoločných rodinných zážitkov. 😊

O výbornú náladu sa postaral Ujo Ľubo. Jeho detská disko párty plná pesničiek a choreografií pre veľkých a hlavne malých tanečníkov bola výborným základom na ďalšiu časť zábavného popoludnia plnej rodinnej radosti a detského smiechu. 🎤🎼💃 V areáli MŠ boli pripravené rôzne atrakcie pre deti, ktoré koordinovali odborní a pedagogickí zamestnanci. Za úspešne zvládnuté zábavné aktivity všetky rodiny dostali nálepky, ktoré si lepili do „svojho srdiečka“ ❤️💛💚💙💜🧡a na konci všetkých aktivít dostali nanuky „do ruky“ 🍦, ktoré boli sponzorským darom od p. Žúdela, ocka z MŠ. Na RAMBO dráhe a na dvoch skákacích hradoch sa deti dostatočne vyšantili. 🥳🤩 Tety kuchárky pod vedením vedúcej školskej jedálni p. Ivanky Karasovej pripravili pre rodiny občerstvenie ako ovocné, zeleninové misy, ochutnávku nátierok, pudingy s ovocím, tvarohový krém s rôznou príchuťou, koláčiky, ľadový čaj a iné osviežujúce nápoje. 🍉🍎🍐🥦🍅🍰🍪🧃🫗

Ďakujeme všetkým za krásny spoločný deň 💟 /viď.fotogaléria/

MÁJ 2024
Prejsť na začiatok